KOKOszulkowy kreator – funkcjonalne narzędzie bez ograniczeń

Odzież i obuwie personalizowane to ciekawa alternatywa modowa, ponieważ oferuje wiele możliwości oraz gwarantuje poczucie oryginalności. W KOKOszulce na co dzień obserwujemy przeróżne formy wykorzystania opcji personalizacji. Chyba nic nie jest w stanie nas już zaskoczyć :). Aby proces projektowania był jak najbardziej intuicyjny i przyjemny, ale przy tym funkcjonalny i techniczne zaawansowany, udostępniliśmy KOKOszulkowy kreator. Jest to narzędzie, dzięki któremu z łatwością można stworzyć wymarzony projekt trampek, koszulki czy bluzy. Kreator jest bardzo bogaty w funkcje, których obsługa jest łatwa i przejrzysta. Zdarza się jednak, że niektóre funkcję są dla naszych Klientów trudne do dostrzeżenia. Do takich funkcji należy np. zmiana koloru tekstu. W tym artykule, chcielibyśmy pokazać funkcjonalność kreatora oraz wybranych opcji. Poniżej znajduje się tutorial video, który doskonale pokazuje możliwości projektowania. Zachęcamy do obejrzenia. 😉 A pod tutorialem, opis kilku istotnych opcji. Zapraszamy do lektury.

Edycja tekstu

Skupmy się na początku na dodawaniu i modyfikacji tekstu. W kreatorze jest dostępnych kilkaset przeróżnych czcionek, które możemy wybrać w głównym menu po lewej stronie kreatora klikając w przycisk “TEKST”. Po wybraniu wzoru czcionki pokaże się pasek narzędzi tekstowych, który jest widoczny na poniższej grafice.

“Pasek narzędzi” składa się z następujących funkcji:
Od lewej:
– Edycja tekstu – klikając ten przycisk, wprowadzamy tekst, który następnie możemy dokładnie modyfikować pod względem wielkości, odstępów między literami oraz interlinii.
– Efekty tekstu – ta opcja umożliwia ułożenie tekstu w niestandardowy sposób. Dodatkowo, wybierając konkretny wzór ułożenia, możliwa jest modyfikacja promienia, wykrzywienia, przesunięcia, odstępów czy wysokości.
– Wyrównanie – standardowa funkcja służąca wyrównywaniu tekstu do lewej/prawej, centrowaniu oraz justowaniu.
– Duże/małe znaki – zmiana wszystkich liter tekstu na duże lub małe.
– Pogrubienie – funkcja pogrubiania tekstu.
– Pochylenie – funkcja pochylenia tekstu, tzw. kursywa.
– Podkreślenie – funkcja podkreślenia tekstu.

Po prawej stronie znajdują się kolejne przyciski ułatwiające personalizację. Pierwszym z nich są “Opcje wypełnienia” czyli ujmując prościej – zmiana koloru. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ jest to funkcja, która sprawia naszym Klientom najwięcej problemów. Zmiana koloru jest bardzo prosta, ale bardzo często niedostrzegana. Klienci po prostu nie wiedzą, że mogą zmienić kolor. Zwróćcie uwagę na poniższą grafikę, która pokazuje gdzie znajduje się przycisk zmiany koloru tekstu.

Jak widać, opcje wypełnienia to nie tylko zmiana koloru. Jest możliwość nadania przezroczystości, szerokości obrysu czy koloru obrysu. Fantastyczna jest również opcja wpisania numeru koloru – to bardzo przydatna funkcja w przypadku określonych standardów kolorystycznych. Klikając w numer koloru, otworzy się pełna paleta, dzięki czemu możemy wybierać spośród niestandardowych kolorów – grafika poniżej.

Kolejne przyciski przedstawiają:

– Rozmieszczenie warstw – kiedy na projekcie mamy nałożonych kilka grafik, tekstów itp. możemy decydować, które z nich mają zostać umieszczone na spodzie lub na wierzchu, np. kiedy chcemy aby tekst był widoczny na grafice. Funkcja umiejętnie użyta może sprzyjać powstawaniu ciekawych efektów graficznych.
– Umiejscowienie – dzięki tej funkcji możemy z łatwością kierować umiejscowieniem grafik poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk.
– Modyfikacje –  narzędzie do modyfikacji i efektów tekstowych.

Dodawanie obrazu

Kreator pozwala również na dodawanie własnych obrazów, zdjęć, grafik itp. Na poniższej grafice, widać dokładnie jak działa funkcja “Załaduj”.

Chcąc wgrać do kreatora własną grafikę, należy wybrać po lewej stronie głównego menu, przycisk “ZAŁADUJ”. Następnie należy wybrać przycisk “Prześlij obraz” i kliknąć w chmurkę podpisaną “Kliknij lub upuść obraz tutaj”. Otworzy się okienko systemowe, w którym należy wybrać grafikę. I gotowe! Grafikę można dodatkowo modyfikować, ale o tym w dalszej części wpisu.

Edycja obrazu

Kiedy już wybraliśmy z kreatora grafikę lub załadowaliśmy własne zdjęcie, możemy zająć się ich edycją. Kreator jest wyposażony w użyteczne narzędzia, takie jak:
– przycinanie zdjęć,
– maskowanie obrazu,
– usuwanie tła,
– efekty (filtry).

Umiejscowienie narzędzi jest widoczne na poniższej grafice.

 

“Przycinanie tekstu” jest bardzo pomocne jeśli zależy nam na określonym fragmencie grafiki. Poniżej grafika przedstawiająca edytor przycinania zdjęcia. Edytor jest bardzo intuicyjny i nie jest trudny w obsłudze.

 

“Maskowanie tekstu” czyli nakładanie tła z innego obrazu. To trochę wyższa szkoła jazdy, ale warto zapoznać się z tym jak działa ta funkcja, ponieważ dzięki niej, można uzyskać bardzo interesujące efekty. Poniżej grafika przedstawiająca jak działa funkcja oraz instrukcja krok po kroku, jak z niej krzystać:
1. Wybierz tło, które chcesz nałożyć na tekst.
2. Dodaj napis i umieść go na przodzie tła lub na fragmencie tła, który chcesz nałożyć na tekst.
3. Zaznacz grafikę i kliknij przycisk “Maskowanie Obrazu”.
4. Rozwinie się lista użytych w projekcie czcionek. Jeśli na projekcie jest więcej czcionek niż jedna, kliknij nazwę tej, która jest ułożona na grafice.
5. Gotowe. Tekst powinien zostać wypełniony tłem grafiki.

 

No i przyszedł czas na instrukcję “Usuwania Tła” czyli kolejna, po zmianie koloru tekstu, kłopotliwa dla naszych Klientów funkcja kreatora. Warto wspomnieć, że nie z każdej grafiki da się precyzyjne usunąć tło korzystając wyłącznie z naszego narzędzia. Przy bardziej skomplikowanej grafice, konieczna jest pomoc grafika komputerowego. Jeśli jednak mamy grafikę, z jednolitym lub prawie jednolitym tłem, nasze narzędzie bardzo dobrze sobie z nim poradzi. Na poniższej grafice doskonale widać jak funkcja usuwania tła, radzi sobie z prostą grafiką na białym tle. Jeśli mamy do usunięcia białe lub jasne tło, wybieramy tryb “Jasne Tło”. Jeśli mamy ciemne lub czarne tło, wybieramy tryb “Ciemne Tło”. Pasek poziomu głębokości umożliwia ściągnięcie tła w określonym natężeniu. Warto popróbować różnych możliwości, ponieważ czasami można uzyskać zaskakujące efekty graficzne.

 

Filtry czyli efekty to narzędzie, dzięki któremu możemy wydobywać nietypowe efekty kolorystyczne oraz dostosowywać jasność, nasycenie i kontrast. Na poniższym zdjęciu widać grafikę przed (po lewej stronie) i po (po prawej stronie) po użyciu efektów/filtrów.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu, nasz kreator nie będzie miał przed Wami tajemnic. Zachęcamy do zabawy w projektanta obuwia i odzieży, ponieważ kreator ma jeszcze trochę funkcji do odkrycia. Jednocześnie przypominamy, że zawsze służymy pomocą i w przypadku jakichkolwiek problemów z projektem służymy pomocą! 🙂 Ahoj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *